Marcinkevičius
STT penkiems savivaldybių politikams pareiškė įtarimus dėl neteisėto išmokų panaudojimo

stt4756Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) skelbia pradėjus ikiteisminius tyrimus dėl buvusių ir esamų savivaldybių tarybų narių galimo piktnaudžiavimo gaunant jų veiklai skirtas išmokas, įtarimai pareikšti penkiems politikams. 

Įtariamieji L. Volkovo užpuolimu apskundė Europos arešto orderį, laukia teismo

policija51Dviem Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimu įtariamiems lenkams apskundus jų perdavimą Lietuvai, asmenys turės būti išklausyti teisme, jų ekstradicijos data lieka neaiški.

Apie tai BNS ketvirtadienį pranešė Varšuvos-Prahos apygardos prokuratūros Varšuvoje atstovas Norbertas Wolinskis (Norbertas Volinskis).

P. Gražuliui iškelta administracinė byla dėl sovietinių simbolių demonstravimo

grazulisEksparlamentarui Petrui Gražuliui pradėta administracinė teisena dėl sovietinių simbolių demonstravimo.

„Žinau, kad mūsų Viešosios tvarkos valdybos pareigūnai kviečiasi jį čia šiandien. (...) Kiek kolegos informavo, pagal 524 straipsnį medžiaga nagrinėjama, tad kviečiasi turbūt apsiklausti“, – BNS trečiadienį nurodė Vilniaus apskrities policijos atstovas Tomas Bražėnas.

Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Mažeikių, Radviliškio, Tauragės bei Kretingos rajonų savivaldybių tarybos nariams skirtų lėšų grąžinimo

bylosprokProkuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.

R. Žemaitaitis įvykdė teismo įpareigojimą paneigti pareiškimus apie A. Tapiną

zemaitaitisParlamentaras Remigijus Žemaitaitis įvykdė teismo įpareigojimą paneigti pareiškimus apie visuomenininką Andrių Tapiną.

Ketvirtadienį savo feisbuko paskyroje jis nurodė vykdantis teismo sprendimą ir paneigia pernai liepą ir rugpjūtį įrašuose skelbtus teiginius, nes jie „žemina Andriaus Balio Tapino garbę ir orumą“.

Pareikšti nauji įtarimai dėl savivaldybių tarybų narių lėšų naudojimo

stt0519sttSpecialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, pareikšti įtarimai Marijampolės savivaldybės tarybos narei Vaidai Pituškienei ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narei Linai Rimkienei.

Dėl smurto prieš mažametį Žemaitijoje nuteista auklė

teismasTelšių apylinkės teisme nuosprendį išgirdo Žemaitijos gyventoja, kuri pripažinta kalta dėl fizinio skausmo sukėlimo mažamečiui. Moteriai skirta 52 parų arešto bausmė.

Teismas: 1 mln. eurų bauda NT asociacijai ir bendrovėms skirta pagrįstai

teisesaugatavpkKonkurencijos taryba Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociaciją (LNTAA) bei jos nares už konkurenciją ribojančius susitarimus pagrįstai nubaudė beveik 1 mln. eurų baudomis, nusprendė teismas.

Regionų administracinis teismas pirmadienį atmetė LNTAA ir 29 bendrovių skundus, pranešė teismas. Asociacijai ir jos 39 narėms buvo skirta baudų. 

Dėl neteisėto išmokų panaudojimo dviem Kretingos politikams – per 20 tūkst. eurų ieškiniai

ismokuDėl neteisėto tarybos nariams skirtų išmokų panaudojimo Kretingos rajono savivaldybės tarybos narei Vitalijai Valančiutei ir buvusiam nariui Rimantui Maciui pareikšti 20,5 tūkst. eurų vertės civiliniai ieškiniai.

Buvęs teisėjas S. Lemežis ir advokatas išteisinti dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu

advokataiPanevėžio apygardos teismas buvusį teisėją Stasį Lemežį išteisino dėl kyšininkavimo, laikinai iš advokatų sąrašo išbrauktas Romualdas Mikliušas išteisintas dėl prekybos poveikiu.

Kaip pirmadienį pranešė teismas, abu kaltinamieji išteisinti kaip nepadarę veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

R. Ačo piktnaudžiavimo byloje sprendimo nepriėmė, papildomai apklaus FNTT specialistę

apklausŠiaulių apygardos teismas papildomai apklaus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) specialistę baudžiamojoje byloje, kurioje buvęs Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Remigijus Ačas kaltinimas piktnaudžiavimu, kurstymu iššvaistyti turtą ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl teisėjų atlyginimų dydžio skaičiavimo

teismastmKonstitucinis Teismas (KT) trečiadienį rašytinio proceso tvarka pradeda bylą dėl teisėjų atlyginimų dydžio skaičiavimo pagal tris Regionų administracinio teismo prašymus.

KT vertins, ar Konstitucijai neprieštaravo ir neprieštarauja buvęs ir esamas teisėjų atlygio reguliavimas tiek, kiek teisėjų pareiginės algos bazinis dydis ir pati pareiginė alga apskaičiuojama neatsižvelgiant į aiškiai apibrėžtus kriterijus ar ekonominius rodiklius.

STT dėl piktnaudžiavimo pareiškė įtarimus dar keturiems tarybų nariams

nariamsĮtarimai dėl piktnaudžiavimo ir sukčiavimo pareikšti dviem buvusiems Vilniaus miesto ir Mažeikių rajono tarybų nariams, taip pat dviem Šilutės ir Lazdijų rajonų tarybų nariams, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Konstitucinis Teismas pradės nagrinėti bylą dėl Stambulo konvencijos

teismastmKonstitucinis Teismas (KT) antradienį rašytinio proceso tvarka pradės nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui, paskelbė teismas.

Į KT, prašydamas įvertinti konvencijos nuostatas, kuriose kalbama apie lytį socialiniu aspektu, smurtą prieš moteris dėl lyties ir apie tai, kad į oficialią švietimo programą, be kita ko, būtų įtraukta medžiaga apie nestereotipinius lyčių vaidmenis, praėjusį rudenį kreipėsi Seimas.

V. Šiliauskas pristatytas į Kauno kalėjimą atlikti laisvės atėmimo bausmės

atliktiUž kyšininkavimą laisvės atėmimu nuteistas buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas ketvirtadienį pristatytas į Kauno kalėjimą, kur atliks jam skirtą laisvės atėmimo bausmę.

Apie tai BNS informavo Kauno apskrities policija.

Galutine ir neskundžiama LAT nutartimi už žiaurų elgesį su gyvūnais atsakys 7 nuteistieji

sernasLietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atmetė 7 nuteistųjų ir jų gynėjų kasacinius skundus bei paliko galioti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Gyvam šernui iltis karpiusiems, audinę ir vietnamietišką kiaulę medžiokliniais šunimis pjudžiusiems nuteistiesiems teks sumokėti bendrai beveik 29 tūkst. eurų siekiančią baudą.

Pareikšti nauji įtarimai dėl neteisėtai pasisavintų savivaldybės lėšų

stt4756Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) toliau atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti. Įtarimai pareikšti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariui Sauliui Stasiūnui ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariui Laurynui Jonauskui.

Nukentėjusysis O. Šurajevo byloje pareiškė 60 tūkst. eurų ieškinį

bylojeKomiko ir visuomenininko Olego Šurajevo byloje dėl šmeižto, neteisėtos informacijos rinkimo informacijos nukentėjusiuoju pripažintas Vadimas Butrimas pareiškė 60 tūkst. eurų ieškinį.

Tėvai pripažinti kaltais dėl nesirūpinimo savo 4 mėnesių vaiku, jis mirė

gretoj359Tėvai pripažinti kaltais dėl nesirūpinimo savo keturių mėnesių vaiku, jis mirė.

Kaip pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra, teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Vaidos Baranauskienės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir Aukštaitijoje gyvenančią sutuoktinių porą pripažino kalta dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir pareigomis.

Teisme du kaltinamieji per konfliktą į teisėją metė vandens butelius

teismasVilniaus miesto apylinkės teisme du kaltinamieji per konfliktą su teisėja į ją metė plastikinius vandens butelius, tačiau nepataikė.

Vilniaus apskrities policijos atstovė Loreta Kairienė BNS sakė, ketvirtadienį, 10.15 val., gauta informacija, kad teisiamieji per teismo posėdį kėlė neramumus, todėl priimtas sprendimas iš teismo salės pašalinti tris vyrus.

Galutinis teismo sprendimas: už klaidinančią reklamą „Circle K Lietuva“ turės sumokėti 100 tūkst. Eur baudą

teisesaugatavpkLietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą bendrovei „Circle K Lietuva“ perpus sumažinti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) už klaidinančią reklamą skirtą baudą. Galutiniu ir neskundžiamu teismo sprendimu „Circle K Lietuva“ turės sumokėti 100 tūkst. Eur siekiančią baudą.

Prokuratūra panaikino STT nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl pusiaukelės namų

domeikavaKauno apygardos prokuratūra panaikino Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl pusiaukelės namų Domeikavoje steigimo.

Tai BNS patvirtino Kauno apygardos prokuratūros atstovė Milda Butkutė.

Teismas įpareigojo STT dar kartą atlikti aplinkybių tikslinimą. Domeikavos seniūnijos bendruomenė pareiškimą dėl Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) steigiamų pusiaukelės namų STT pateikė pernai gruodį.

Teismas panaikino leidimą iš Vilčinskų paimti vaikus

vilcinskasKauno apygardos teismas panaikino žemesnės instancijos teismo pernai gegužę priimtą nutartį, kuria buvo leista Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriui paimti iš Vilčinskų tris nepilnamečius vaikus.

Ši pirmadienį priimta Kauno apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos.

KT skelbs nutarimą dėl medikų padarytos žalos atlyginimo

ligonine215Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį skelbs nutarimą, ar įstatymo norma, numatanti, kas ir kokiu būdu turi teisę prašyti atlyginti medikų padarytą žalą, neprieštarauja Konstitucijai.

Į vieną bylą buvo sujungti keli Vilniaus apygardos teismo prašymai.

Apeliacinis teismas atvertė už kyšininkavimą nuteisto V. Šiliausko bylą

bylaLietuvos apeliacinis teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti už kyšininkavimą nuteisto buvusio Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko bylą.

Vienoje iš teisėjų korupcijos istorijoje – smūgis liudytojui, buvęs teisėjas išteisintas


teismastmVilniaus apygardos teismas išteisino vienoje iš teisinės korupcijos bylų prekyba poveikiu kaltintą buvusį Regionų apygardos administracinio teismo teisėją, buvusį Teisėjų tarybos narį Gintarą Čekanauską, o pagrindinį šios ir kitų galimos korupcijos bylų liudytoją Drąsutį Zagrecką paskelbė neteisėtai atleistu nuo baudžiamosios atsakomybės. 

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos Liepų gatvėje vykdomos rekonstrukcijos teisėtumo

klaipedaKlaipėdos apygardos prokuratūra penktadienį pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo aiškinantis, ar teisėtai vykdomi rekonstrukcijos darbai Liepų gatvėje.

Kaip pranešė prokuratūra, Klaipėdos Liepų gatvėje esančiame sklype stovėję gyvenamieji pastatai buvo nugriauti dėl prieš du dešimtmečius čia statyto tilto per Danės upę.

Teismas imasi savo vaikų nuskandinimu Neryje kaltinamos mamos bylos

nuskandintiVilniaus apygardos teismas imasi nagrinėti savo dviejų vaikų nuskandinimu Neryje kaltinamos mamos bylos – ketvirtadienį surengtas pirmas bylos posėdis.

Byla nagrinėjama už uždarų durų. BNS žiniomis, pirmame posėdyje spręsti tik organizaciniai klausimai. Teismas bylą toliau nagrinės vasario 19 dieną.

Moteris procese nedalyvauja, ekspertai yra anksčiau nustatę, kad ji negalėjo suvokti savo veiksmų, jai nerekomenduota dalyvauti teismo procese.

Vilnietė nebus teisiama, jai siūloma skirti priverstinį gydymą. Už dviejų mažamečių vaikų nužudymą, esant pakaltinamai, moteriai būtų grėsusi griežta bausmė, įstatymas už tokį nusikaltimą numato laisvės atėmimą nuo penkerių iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Lietuvoje už savo dviejų vaikų nužudymą kalėti iki gyvos galvos buvo nuteista ir iki šiol bausmę atlieka Alma Svirbutavičienė, tuomet turėjusi Bružaitės ir Jonaitienės pavardes.

Generalinė prokurorė prašo panaikinti R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę

zemaitaitisGeneralinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę.

N. Grunskienės prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn šį Seimo narį pateiktas įvertinus pernai gegužę pradėtame ikiteisminiame tyrime surinktų duomenų visumą dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

Pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas su Norvegijos policijos mokykla

memoriandumaspolicijosPolicijos generalinis komisaras pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su Norvegijos policijos mokykla (Politihogskolen), viena pažangiausių ir labiausiai vertinamų Europos aukštojo mokslo institucijų. Nuo šiol Lietuvos policijos pareigūnai turės platesnes galimybes gilinti žinias ir praktinius įgūdžius kovoje su nusikaltimais elektroninėje erdvėje. Pareigūnams bus lengviau prieinami net devyni specializuoti online mokymų moduliai, leisiantys stiprinti tyriminius ir analitinius gebėjimus.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode