Sniegas pasieniečiams – geras pagalbininkas, barjero statytojams – ne kliūtis

sniegasPasienyje su Baltarusija, kur dėl neteisėtos migracijos paskelbta nepaprastoji padėtis, gausiai žemę nuklojus sniegui, pasieniečiai džiaugiasi: tai padeda atsekti sieną kertančiųjų pėdsakus.

Fizinio barjero statytojams pasikeitusios oro sąlygos taip pat nėra kliūtis – koncertina ir tvora dygsta toliau, o šaltukas tam netgi gerina sąlygas.

VSAT apie neva rastą migranto kūną: tokios informacijos neturime

rastaVSAT informuoja, kad neturi jokių duomenų apie prie sienos Baltarusijos pusėje esą rastą migranto lavoną, kaip sekmadienį skelbia šios šalies tarnybos. VSAT duomenimis, toje baltarusių maždaug nurodomoje vietoje pastaruoju metu nebuvo migrantų grupių neįleidimo į Lietuvą atvejų. Paskutinis neįleidimas į Lietuvą šiame ruože buvo lapkričio 16 d.

Didieji prekybos tinklai pirmą Kalėdų dieną nedirbs

Penki didieji prekybos tinklai pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, nedirbs.

Daugumos jų durys bus užvertos ir sausio 1-ąją – apsipirkti pirmąją Naujųjų dieną bus galima tik „Iki“ arba „Rimi“, tačiau ir šiuose tinkluose tądien bus pokyčių. 

Paskutiniąją metų dieną „Iki“, „Norfos“ ir „Lidl“ parduotuvės dirbs iki 20 val., „Maxima“ ir „Rimi“ pirkėjų lauks šiek tiek ilgiau – iki 21 valandos.

Biudžetininkų bazinė alga nuo sausio augs 4 eurais

algaBazinė pareiginė alga, pagal kurią skaičiuojamas politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų ir biudžetininkų darbo užmokestis, nuo sausio didės keturiais eurais iki 181 euro. Tam iš biudžeto reikės apie 86,1 mln. eurų.  

Nepaisant nežinomųjų, Lietuva ruošiasi ateičiai be „Belaruskalij“ trąšų

belaJungtinėms Amerikos Valstijos (JAV) praėjusį rugpjūtį įvedus sankcijas vienai didžiausių pasaulyje trąšų gamintojų „Belaruskalij“, daugiau nei dešimtmetį eksportuojančiai produkciją per Klaipėdos uostą, vis dar galutinai neaišku, kas įvyks po gruodžio 8-osios – iki tol verslui duota laiko pasiruošti ir užbaigti sandorius.

Po KT sprendimo Seimas panaikino Kultūros rėmimo fondą

Po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo dėl įstaigų finansavimo siejimo su konkrečių mokesčių surinkimu Seimas panaikino Kultūros rėmimo fondą.

Parlamentas antradienį netekusiu galios pripažino Kultūros rėmimo fondo įstatymą ir pakeitė kai kurias Lietuvos kultūros tarybos įstatymo nuostatas.

Priėmus šiuos pakeitimus Kultūros taryba bus finansuojama valstybės biudžeto lėšomis.

Prezidentas: Lietuvos kariuomenė auga kartu su valstybe

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį dalyvaudamas iškilmingoje rikiuotėje ir parade, skirtuose Kariuomenės dienai paminėti, pasveikino Lietuvos karius bei padėkojo jiems už garbingą tarnybą.

„Šiomis dienomis, kaip ir prieš 103 metus, efektyvi Lietuvos gynyba neįsivaizduojama be stiprios, tinkamai aprūpintos ir gerai pasiruošusios kariuomenės“, – sakė šalies vadovas.

Lietuvos paštas pensijas nešios beveik visoje šalyje

Lietuvos paštas nuo sausio pensijas nešios beveik visoje šalyje – jis laimėjo „Sodros“ skelbtą konkursą.

Lietuvos paštas trejus metus aptarnaus 42 iš 47-ių „Sodros“ aptarnaujamų teritorijų – laiškininkai pensijas ir kitas išmokas kas mėnesį pristatys beveik 240 tūkst. gavėjų, pranešė Lietuvos paštas.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode